Sulm me armë në një shtëpi në Çikago, 4 viktima dhe 4 të plagosur

Sulm me armë në një shtëpi në Çikago, 4 viktima dhe 4 të plagosur

16:39, 15/06/2021
A+ Aa A-

Katër njerëz u vranë dhe katër të tjerë u plagosën gjatë një sulmi me armë që ndodhi në një shtëpinë në zonën Ingleëood të Çikagos.

Sipas CNN , të shtënat ndodhën në orët e para të së martës, ndërsa autori i krimit u kap dhe u largua nga vendi, para se të mbërrinin forcat e policisë.

Katër të plagosur aktualisht janë duke u

trajtuar, dy prej tyre në gjendje kritike.

Më herët të martën, të paktën dy njerëz u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në një të shtënë në një fabrikë në Albertville, Alabama, sipas raporteve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco