Izraeli heq maskat edhe në ambientet e mbyllura

Izraeli heq maskat edhe në ambientet e mbyllura

14:03, 15/06/2021
A+ Aa A-

Izraeli vijon të jetë shteti i cili po përballet më së miri me pandeminë e COVID-19  dhe këtë e tregojnë edhe vendimet e fundit të autoriteteve.

Pas heqjes së kufizimit të mbajtjes së maskës në ambientet e jashtme, tashmë në Izrael do të mund të qëndrohet dhe në ambiente të mbyllura me barrierën mbrojtëse.

Masë kjo që erdhi si pasojë e përmirësimit të bilancit ditor të të infektuarve dhe fataliteteve nga pandemia, ku Izraeli gjithashtu mban kryesimin dhe në listën e personave që ka vaksinuar më shpejt pjesën më të madhe të popullsisë së rritur.

Megjithatë, disa kufizime dhe kjo do të jetë për punëtorët dhe vizitorët e pa vaksinuarit azilet, personat në karantinë ose pasagjerët e avionëve, të cilët do të duket ende të mbajnë maskë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco