Lajmi i fundit

Bilanci ditor i Covid/ 8 raste të reja, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Itali/ 201 viktima dhe mbi 4400 të infektuar me Covid

Itali/ 201 viktima dhe mbi 4400 të infektuar me Covid

18:20, 18/05/2021
A+ Aa A-

Në Itali janë shënuar 201 viktima nga Covid-19 dhe 4452 raste të reja nga 262864 testime që janë bërë në 24 orët e fundit.   

Numri i infektimeve pësoi një rritje krahasuar me të hënën, ku ishin 3455 raste nga 118924 teste, ndërsa me rritjen e tamponëve u rrit edhe numri i qytetarëve që u zbuluan se ishin të prekur nga sëmundja.

Gjithashtu po sipas medieve italiane vërehet një rënie e shtrimeve në spitale. Aktualisht pozitivë në Itali janë 315,308 qytetarë. Viktimat që nga fillimi i pandemisë janë 124497.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco