VIDEO/ Gazetari I BBC raportonte ‘Live’ situatën në Gaza, bombardimet shembin pallatin pas tij

VIDEO/ Gazetari I BBC raportonte ‘Live’ situatën në Gaza, bombardimet shembin pallatin pas tij

11:53, 15/05/2021
A+ Aa A-

Gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të BBC mbi situatën në Gaza, ndërtesa e prekur nga bombardimet u shemb pas gazetarëve.

Gazetari arab Arab i BBC, Adnan Elbursh dhe ekipi i tij vazhduan të transmetonin, megjithëse nuk e dinin se çfarë i priste më vonë dhe megjithëse jeta e tyre ishte në rrezik. Raporti u transmetua të Mërkurën, gjatë përshkallëzimit të konfliktit midis Izraelit dhe militantëve Palestinezë.

Në një moment, prezantuesi dëgjohet duke i thënë gazetarit të largohet nga vendi nëse jeta e tij është në rrezik.

"Adnan, a je mirë?" Ju lutemi ndaloni transmetimin nëse jeni në rrezik. Shoh që ata janë në shënjestër të objekteve që janë menjëherë përballë jush ”, tha drejtuesi i emisionit. Disa sekonda më vonë, predha goditi ndërtesën, e cila u shemb plotësisht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco