Rrëshqitje dheu në një minerë ari, 15 persona humbin jetën, përfshirë tre fëmijë

Rrëshqitje dheu në një minerë ari, 15 persona humbin jetën, përfshirë tre fëmijë

16:18, 09/05/2021
A+ Aa A-

Në minerën e arit në Guinean verilindore, ka rrëshqitur dheu dhe u bë shkak për humbjen e 15 jetëve, ndër to edhe tre fëmijë.

Sipas zyrtarëve lokalë, ekipet e shpëtimit vazhdojnë të gërmojne në kërkim të të mbijetuarve.

U lajmërua se viktimat janë të moshës 14 deri në 40 vjeç, të cilët ishin minatorë ari.

Gjatë gërmimeve natën e mbrëmshme u gjetën trupat e tyre, të cilët u varrosën të dielën në mëngjes në një varr të përbashkët.

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco