Vritet polici dhe 5 rebelë në Indi

Vritet polici dhe 5 rebelë në Indi

16:58, 11/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë një shkëmbimi zjarri në provincën Kashmir, forcat indiane të sigurisë kanë vrarë pesë rebelë, përfshirë një adoleshent.

Konflikti filloi dje pasdite pasi forcat indiane të sigurisë rrethuan dy fshatra në zonat e Shopian dhe Bijjahara në jug të Kashmirit, raporton yahoonews.

Tre rebelë dhe një polic u vranë në Shopian, tha zyrtari i policisë Vijay Kumar, duke shtuar se policia konfiskoi armë.

Një nga të vdekurit ishte një adoleshent, i cili u bashkua me rebelët vetëm disa ditë më parë.

Forcat indiane kanë vrarë dy rebelë të tjerë në konfliktin që shpërtheu në Bijjahara, duke sjellë numrin e të vdekurve të këtij muaji në një total prej 15 rebelësh, një polic dhe një anëtar të ushtrisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco