Lajmi i fundit

Aksident me vdekje në Yzberisht

Donald Trump nuk heq dorë: Në 2024 do të rimarrim Shtëpinë e Bardhë

Donald Trump nuk heq dorë: Në 2024 do të rimarrim Shtëpinë e Bardhë

10:02, 11/04/2021
A+ Aa A-

Donald Trump nuk heq dorë nga ambicia e tij për t’u rikthyer në Shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale që do të mbahen në vitin 2024.

Gjatë një takimi me politikanët republikanë dhe financuesit e partisë së tij në Mar-a-Lago, ish-presidenti u shpreh se “në 2022 do të marrim Dhomën e Përfaqësuesve, Senatin dhe në 2024 dhe Shtëpinë e Bardhë”.

Trump nuk harroi të sulmonte dhe presidentin Biden gjatë këtij takimi duke thënë se ka një axhendë jo popullore dhe një nga dështimet e tij është pikërisht çështja e emigracionit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco