Covid-19/ Mbi 13 mijë raste të reja dhe 246 viktima në Itali

Covid-19/ Mbi 13 mijë raste të reja dhe 246 viktima në Itali

18:12, 01/03/2021
A+ Aa A-

Në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Gjithashtu, Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë për koronavirus 13,114 persona.

Rastet e reja ende nuk shënojnë një ulje të infeksioneve, ndërsa vijon fushata e vaksinimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco