VIDEO/ Njihuni me dashurinë e fshehur të presidentit, Joe Biden: Një makinë ‘Stingray Corvette’

VIDEO/ Njihuni me dashurinë e fshehur të presidentit, Joe Biden: Një makinë ‘Stingray Corvette’

10:19, 21/01/2021
A+ Aa A-

Para se të fillonte mandatin e tij në Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden zbuloi historinë e dashurisë që qëndron prapa makinës Stingray Chevrolet Corvette  1967.

Presidenti i SHBA-së, Biden merr detyrën dhe duhet të dorëzojë çelësat, nga makina e tij e preferuar: Një Chevrolet Corvette Stingray i hapur i vitit 1967. Shërbimi Sekret ndalon sunduesit të vozisin ndërsa për presidentët gjërat janë edhe më të rrepta. Sipas rrjetit të lajmeve CNBC, edhe kur mbaron mandati i tij, një ish-president nuk mund të drejtojë kurrë më një makinë në rrugë të hapur.

" Ky mund të jetë një problem i vogël, " tha atëherë Nënpresidenti Joe Biden në një intervistë të mëparshme me J.Leno, i cili pranoi se iu lut rojeve të tij të sigurisë, ndërsa ishte pranë Barak Obamës, që ta linin të digjte gomat e makinës jashtë shtëpisë së tij në Delaware. Dhe ai e bëri atë me një Caddilac CTS-V në rrugën jashtë shtëpisë së tij.

Dashuria e presidentit të ri për makinat filloi me babanë e tij, i cili punonte si tregtar makinash në Delaware , duke e lejuar atë të vihej në kontakt me makinat që në moshë të vogël

Biden bleu një Chevrolet të vitit 1956, të cilin e zëvendësoi me një të përdorur në gjendje te keqe Mercedes-Benz 190SL. Pak më vonë , gruaja e parë e Neilia Hunter (e cila vdiq më 1977) erdhi në jetën e Biden duke u shoqëruar edhe me një makinë Stingray Corvette, me një motor V8 328 cc (afërsisht 5,358 cc). 350 kf) me transmision manual si dhuratë martese nga babi I Biden.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco