Itali/ 525 viktima dhe 13, 571 raste të reja me Covid

Itali/ 525 viktima dhe 13, 571 raste të reja me Covid

19:44, 20/01/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve në Itali janë shënuar 525 viktima nga Covid-19.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm shkon në 83,681 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në Itali janë raportuar 13,571 raste të reja të Covid-19.

Rajonet me numrin më të lartë të testeve pozitive të koronavirusit në 24 orët e fundit janë: Lombardia 1.876, Sicilia 1.486, Veneto 1.359, Lazio 1.281, Puglia 1.159, Emilia Romagna 1.090.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco