Ndërron jetë vullnetari që bëri vaksinën anti-Covid

Ndërron jetë vullnetari që bëri vaksinën anti-Covid

20:07, 21/10/2020
A+ Aa A-

Vullnetari që iu nënshtrua vaksinës ndaj Covidit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca ka ndërruar jetë në Brazil. Vaksina po studiohej nga Universiteti Oxford në Britani ndërsa autoriteti shëndetësor i Brazilit tha se provat do të vazhdojnë.

Universiteti i Oksfordit tha se ka vlerësuar me kujdes çështjen në Brazil dhe nuk ka pasur shqetësime në lidhje me testimin e vaksinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco