Rekord infektimesh në Izrael, me e larta që nga 21 shkurti, dita kur u konfirmua rasti i parë

Rekord infektimesh në Izrael, me e larta që nga 21 shkurti, dita kur u konfirmua rasti i parë

12:15, 14/07/2020
A+ Aa A-

Pandemia e koronavirusit po rritet në mënyrë të frikshme, pjesa më e madhe e vendeve po shënojnë rekorde infektimesh , Izraeli ka shënuar ditën e sotme numrin më të lartë të infektimeve që nga shfaqja e virusit në 21 shkurt të vitit 2020.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 1681 raste të reja dhe 3 viktima,deri tani që nga fillimi i pandemisë  Izraeli ka 41 235 raste dhe 368 të vdekur.

Raportohen që 177 perona janë në gjendje të rënduar dhe 19 mijë janë të shëruar.

Nga autoritete shëndetësore janë kryer mbi 27 mijë teste dhe 6.15 e tyre rezultuan të prekur me Covid 19.

Izraeli është në garë mes vendeve që po luftojnë me kohën për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit që shpërtheu në Kinë vitin e kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco