Gjendet në liqen trupi i aktores Naya Rivera: Pati fuqi aq sa ta hidhte djalin në barkë

Gjendet në liqen trupi i aktores Naya Rivera: Pati fuqi aq sa ta hidhte djalin në barkë

07:55, 14/07/2020

33-vjeçarja humbi të mërkurën ndërsa ishte në një udhëtim me shëtitje me varkë në liqenin Piru në Kaliforninë jugore me djalin e saj katër vjeçar, i cili u gjet i sigurt dhe mirë.

Zyra e Sherifit të Qarkut Ventura njoftoi të hënën se një trup ishte gjetur duke pluskuar në pjesën veriore të liqenit dhe është konfirmuar se është Rivera.

Gjatë një konference për shtyp, Sherif Bill Ayub tha se policia është "e sigurt" se trupi i gjetur është ai i aktores Naya Rivera. Nuk ka asnjë provë që të tregojë ende se çfarë i mori jetën asaj.

Policia tha që qëndrimi në ujë e komplikoi kontrollin dhe oficerët e kishin kontrolluar pjesën e liqenit, ku u gjet më vonë Rivera.

Hetuesit thanë se ata besojnë se ajo kishte mbetur në shkurre para se të dilte në sipërfaqe, gjatë dekompozimit.

Ajo u gjet në rreth orës 9.10 të mëngjesit me kohën lokale nga roja i liqenit Piru. Trupi dukej sikur kishte qenë në ujë për disa ditë, shtoi policia.

Z. Ayub tha që rrymat që zakonisht shfaqen në sipërfaqen e liqenit pasdite, mund të kenë bërë që anija të largohej nga Rivera dhe djali i saj.

Ajo mund të ketë pasur "energji të mjaftueshme" për ta vendosur fëmijën përsëri në bord por jo sa duhet për ta shpëtuar veten, shtoi ai.

Trupi i saj u gjet shtatë vjet në ditën që kur ish-kolegu i saj në “Glee”, Cory Monteith vdiq në moshën 31 vjeç nga një përzierje toksike e alkoolit dhe heroinës.

Mark Salling, një tjetër anëtar i castit të Glee, gjithashtu vdiq në të 30-at e tij, duke vrarë veten në vitin 2018 në moshën 35 vjeç pasi u deklarua fajtor për akuzat e pornografisë për fëmijë.

Rivera njihej më së miri për interpretimin e tifozes të shkollës së mesme Santana Lopez në komedinë muzikore TV Glee.

Ajo dhe djali i saj Josey Hollis morën me qira një varkë në Liqenin Piru, një vend i njohur për notarët rreth 56 milje në veri-perëndim të Los Anxhelosit qendror, rreth orës 1 pasdite të mërkurën e kaluar.

Alarmi është ngritur kur varka ishte e vonuar për t'u kthyer dhe djali u gjet në gjumë dhe mbante një xhaketë shpëtimi në anijen që po lundronte.

Një xhaketë me madhësi për të rritur u gjet në bord së bashku me disa nga sendet e Rivera.

U fillua një mision shpëtimi por aktorja askund nuk u gjet. Të nesërmen policia tha që ajo ishte prezumuar e vdekur.

Në kërkim u përfshinë helikopterë, ekipe qensh dhe zhytës, të cilët u udhëzuan me pajisje sonare të zvarritura nëpër liqen me anije.

Hetuesit theksuan vështirësitë e paraqitura nga kërkimi i liqenit, përfshirë rrymat e fortë, mbeturinat e rrezikshme nënujore dhe dukshmërinë/

Rivera u fejua me reperin Big Sean në tetor 2013, por ata i dhanë fund lidhjes së tyre në prill 2014.

Ajo pastaj filloi të takohej me aktorin Ryan Dorsey dhe ata u martuan në Meksikë në korrik të atij viti.

Çifti lindi djalin Josey në shtator 2015.

Rivera bëri kërkesë për divorc pas dy vitesh martesë, por ata më vonë hoqën dorë nga ndarja para se të finalizonin divorcin e tyre në qershor 2018.

LEXO: Aktorja Naya Rivera zhduket në një liqen, i biri 4-vjeçar gjendet i vetëm në barkë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco