Bota nën 'pushtetin' e COVID-19! Mbi 850 të prekur e mbi 41 mijë viktima

Bota nën 'pushtetin' e COVID-19! Mbi 850 të prekur e mbi 41 mijë viktima

22:55, 31/03/2020

Numri i personave të infektuar me Koronavirus në mbarë botën ka kaluar shifrën e 850 mijëve.

Sipas updatimit më të fundit, numri total i të prekurve arriti në 850,914 persona, ndërsa ai i viktimave në 41,695.

Sa i përket të shërurave, numri ka arritur në mbi 176 mijë persona.

Image

SHBA, Italia, Kina, Spanja, Gjermania, Franca dhe Irani janë shtetet më të prekura, ku numri i të prekurve dhe viktimave rritet çdo ditë, ndërsa mes të dhënave globale është edhe Shqipëria me 15 viktima dhe 243 raste të konfirmuara deri tani.

Image

Updatimin në kohë reale mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco