Të shtëna me armë brenda banesës/ Raportohen 4 të vrarë dhe 1 i plagosur

Të shtëna me armë brenda banesës/ Raportohen 4 të vrarë dhe 1 i plagosur

18:31, 18/01/2020

Natën e së premtes, katër persona u qëlluan për vdekje në një banesë në Grantsville, sipas policisë.

Një person i pestë gjithashtu u qëllua dhe është në spital. Qitësi i dyshuar është ndaluar dhe ndodhet në paraburgim, raporton CNN.

Hetuesit janë të sigurt se kishte vetëm një qitës dhe nuk ka asnjë rrezik tjetër për komunitetin, tha Cpl. Rhonda Fields me Departamentin e Policisë Grantsville.

Autoritetet nuk mund të lëshonin menjëherë moshat ose emrat e viktimave ose të dyshuarit. Ato nuk po thonin nëse ndonjë nga njerëzit e përfshirë kishin lidhje me njëri-tjetrin.

Por autoritetet thonë se ata janë ende duke punuar për të njoftuar familjarët e viktimave.

Grantsville, një qytet me rreth 11,000 njerëz, ndodhet rreth 35 milje në perëndim të Salt Lake City në Qarkun Tooele.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco