Masakër brenda në gjykatë, ish-polici vret 2 persona

Masakër brenda në gjykatë, ish-polici vret 2 persona

08:34, 13/11/2019

Tre persona vdiqën në sallën e gjyqit në Tajlandë.  I pandehuri mori një armë zjarri dhe qëlloi në mes të procesit gjyqësor.

Thanin Chantratip, një polici i dalë në pension, qëlloi për vdekje paditësin dhe avokatin e tij përpara se ai vetë të vritej nga policia.

Dëshmitarët thanë se ai qëlloi me një armë Glock 22 herë, pasi debatoi me avokatin e paditësit. Ish-polici po përballej në gjyq për një çështje pronash.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco