FOTO-VIDEO/ Vret ish të dashurën në banesën e saj, 18 vjeçari manipulon ngjarjen si vetëvrasje

FOTO-VIDEO/ Vret ish të dashurën në banesën e saj, 18 vjeçari manipulon ngjarjen si vetëvrasje

16:56, 08/11/2019
A+ Aa A-

Publikohet video e frikshme e nxënësit, i cili mori autobusin për të shkuar dhe goditur për vdekje ish-të dashurën e tij 17-vjeçare Ellie Gould.

Thomas Griffiths, tani 18 vjeç, la thikën në dorën e Ellie për ta bërë atë të duket sikur ajo kishte vrarë veten, raporton Dailymail.

Ai e braktisi 17-vjeçaren e vrarë në pishinë, ndërsa gjaku gjendej gjithandej në dyshemenë e kuzhinës.

Pasi kreu krimin, Thomas Griffiths vendosi kthehej në shkollë.

Për të mbuluar më tej ngjarjen, i riu u dërgoi mesazhe miqve të Ellie, duke i thënë se ai nuk mund të qëndronte më i lidhur me atë.

Ajo u gjet e vdekur nga babai i saj, kur u kthye në shtëpi katër orë pas vrasjes.

Dy të rinjtë kishin dalë bashkë për disa muaj, kur Ellie vendosi të hiqte dorë nga lidhja më 2 maj.

Një ditë më vonë, Griffiths ishte shoqëruar në shkollë nga nëna e tij, por fshehurazi u kthye në shtëpin e Ellie me autobus dhe kreu sulmin e egër.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco