U vrarë 12 persona nga sulmi ndaj autobusit, shteti Islamik merr përgjegjësinë

U vrarë 12 persona nga sulmi ndaj autobusit, shteti Islamik merr përgjegjësinë

17:26, 22/09/2019

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në një autobus afër qytetit Kerbala të Irakut, që la të vrarë 12 persona.

Shërbimet e sigurisë së Irakut thanë të premten se 12 persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën kur një autobus eksplodoi në jug të Bagdadit, raporton Rel.

Dy zyrtarë policorë në zonë thanë se eksplozivi ishte vendosur në autobus dhe shpërtheu në hyrje të qytetit, duke i vënë flakën automjetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco