Aokigahara, historia e frikshme e pyllit të vetëvrasjeve

Aokigahara, historia e frikshme e pyllit të vetëvrasjeve

10:41, 20/08/2019

Çdo vit, deri në 100 kufoma gjenden në pyllin Aokigahara të Japonisë, duke e bërë atë një nga pikat më të njohura të vetëvrasjeve në botë.

Në këtë galeri, zbuloni historinë e errët të pyllit të vetëvrasjeve të Japonisë, dhe pse kaq shumë njerëz vendosin t’i japin fund jetës së tyre në këtë det të egër të pemëve.

Kultura e vetëvrasjeve - Yoshinori Cho, autor i 'Pse njerëzit kryejnë vetëvrasje', tha që ende ka gjurmë të kësaj kulture të lashtë të vetëvrasjeve në Japoni.

Libri - Sikur të mos mjaftonte një roman, Ëataru Tsurumi e përshkruan Aokigahara-n në librin e tij, 'Manuali i plotë i Vetëvrasjes', si "vendi i përsosur për të vdekur".

Parandalimi i vetëvrasjeve - Disa masa të vendosura në Aokigahara përfshijnë rritjen e patrullave, kamerave të sigurisë dhe shenjave me mesazhe pozitive të përhapura në pyll.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco