Të shtëna me armë në Alabama të SHBA-s, 2 të vrarë e 3 të plagosur

Të shtëna me armë në Alabama të SHBA-s, 2 të vrarë e 3 të plagosur

09:15, 16/08/2019

Autoritetet thonë se dy burra janë vrarë dhe tre të tjerë u plagosën nga të shtënat pranë kampusit të Universitetit Shtetëror të Alabama.

Policia Montgomery Sgt. e Jarrett Williams thotë që të shtënat ndodhën mbrëmjen e së enjtes.

Burimet thonë se një nga të plagosurit vdiq në vendin e ngjarjes, ndërsa një tjetër vdiq në spital. Të dy ishin qëlluar në të njëjtën zonë.

Williams raporton  se dy burra të tjerë ishin shtruar në spital me plagë nga armë zjarri, ndërsa një tjetër burrë ishte shtruar në një tjetër spital me plagë nga armë zjarri, por që nuk i kërcënohej jeta.

Policia nuk lëshoi detaje rreth asaj që shkaktoi të shtënat ose nëse ka ndonjë të dyshuar. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco