VIDEO/ Dy djemtë sulmojnë në gjykatë vrasësin e nënës së tyre, ndërhyn policia…

VIDEO/ Dy djemtë sulmojnë në gjykatë vrasësin e nënës së tyre, ndërhyn policia…

12:37, 12/07/2019

Një skenë shokuese është regjistruar në një Gjykatë në Ohajo, teksa dy vëllezër kanë tentuar që të rrahin vrasësin e dyshuar të nënës së tyre, i cili ishte në pritje të marrjes së dënimit.

Dale Williams, 62 vjeç, ishte në pritje të dënimit në Youngstown për vrasjen e 46-vjeçares Elizabeth Pledger-Stewart, kur djemtë e sa nisën sulmin fizik ndaj tij.

Kamerat e gjykatës kanë filmuar të gjithë skenën, kur dy të rinjtë e kanë tërhequr dhe kanë kërkuar që ta gjuajnë në kokë.

Pas kësaj ngjarje të dy vëllezërit u dënuan me 30 ditë burg, ndërsa Williams u dërgua në spital dhe gjyqi ndaj tij u shty.

Williams u dyshua dhe më pas u arrestua pasi dëshmitarët i thanë Policisë së Youngstown se panë atë duke vrarë Pledger-Steëart në qershor 2017.

Wlliams mund të përballet me një dënim prej 23 vitesh burg për vrasjen e 47-vjeçares.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu12/07/2019 18:10

Pse lodhen thjesht ti vrasin familjen qe ka jasht burgut me fmi e me pleq

Shto koment

Denonco