Gra e burra zhveshur në protestë në Nju Jork

Gra e burra zhveshur në protestë në Nju Jork

08:27, 18/06/2019

Protestuesit lakuriq mbuluan Times Square në Nju Jork këtë fundjavë ku u shfaqën nudo dhe me trupat e pikturuara. Disa dhjetëra njerëz u zhveshën me trupat e tyre të pikturuar në qytetin amerikan si pjesë e asaj që ishte faturuar si një protestë kundër "ndarjes".

Ngjarja e së shtunës u organizua nga piktori i trupit, Andy Golub, i cili është i famshëm për punën e jashtëzakonshme të bojërave të trupit. Ai ka organizuar protesta të ngjashme me të Nju Jorkut në vitet e fundit, shkruan Daily Star.

Golub tha se bota në të cilën jetojmë është "shumë e përçarë". Ai tha se njerëzit kanë "shumë më tepër të përbashkëta" sesa dallime.

Artisti shtoi: "Art mund të jetë në çdo gjë duke përfshirë edhe trupin e njeriut. Dhe duhet të jetë në ekran që bota ta shikojë”./SYRI.NET/ 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco