Pompeo do të takohet me Merkelin më 31 maj

Pompeo do të takohet me Merkelin më 31 maj

13:10, 24/05/2019

Vizita e Sekretarit të Shtetit të SHBA, Mike Pompeo në Berlin, i cili u anulua në një njoftim të shkurtër, është riplanifikuar për në 31 maj, tha të premten një zëdhënëse e qeverisë gjermane, shkruan Reuters.

Pompeo kishte ardhur për të vizituar Gjermaninë për bisedime me kancelaren Angela Merkel më parë këtë muaj, por anuloi në minutën e fundit në favor të një udhëtimi të paplanifikuar në Irak.

Zëdhënësja shtoi se Merkel do të theksojë në bisedime se tensionet me Iranin lidhur me programin e saj bërthamor dhe rolin në Lindjen e Mesme duhet të zgjidhen në mënyrë paqësore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco