Kërcënimi, Times: Isis po përgatit sulme të reja në Europë

Kërcënimi, Times: Isis po përgatit sulme të reja në Europë

10:25, 25/03/2019

ISIS po projekton sulme të reja në Europë, pas rënies së Kalifatit në Irak dhe Siri.

Kështu shkruan Times, duke pretenduar që ka disa dokumente të gjetura në një zonë të çliruar në veri të Sirisë.

Sulmet, shkruan Times, kanë mbështetjen e celulave të krijuara në Europë, ndërsa në Siri janë krijuar ‘skuadra vrasëse’ për të goditur objektivët.

Dokumentet janë në një hard disk të braktisur gjatë një shkëmbimi zjarri mes elementëve të Isis dhe forcave lokale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco