Mbytja e tragetit, rritet numri i të vdekurve

Mbytja e tragetit, rritet numri i të vdekurve

19:53, 21/03/2019

Një tragjendi në Mosul të Irakut trondit botën.

Një traget u mbyt në lumin Tigris pranë një zone turistike në Mosul.

Raportohet se numri i viktimvave është rritur dhe ka shkuar në 70. Rreth 100 udhëtarë nuk arrinin dot të notonin kur trageti u mbyt.

Shumica e udhëtarëve ishin gra dhe fëmijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco