FOTO/ Aksident i rëndë hekurudhor në Danimarkë, vdesin 6 persona

FOTO/ Aksident i rëndë hekurudhor në Danimarkë, vdesin 6 persona

10:26, 02/01/2019

Gjatë vetë janë vrarë në një aksident hekurudhor në urën Great Bel në Danimarkë, njoftoi policia, përcjell BBC. Ura që lidh ishujt e Zelandës dhe Fyn është mbyllur pas aksidentit. Nuk dihet ende shkaku i përplasjes, por mediat vendore njoftojnë se një tren pasagjerësh goditi një tren mallrash në mes të erërave të forta. Gjatë persona kanë vdekur, tha operatori i trenit DSB. 

Stuhia e fuqishme në Danimarkë e ka bërë të vështirë për shërbimet e emergjencës mbërritjen tek treni. Treni i pasagjerëve i ishte drejtuar kryeqytetit Copenhagen. Ura u mbyll për të dy trenat dhe mjetet./SYRI.NET

ImageImageImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco