2019 nis me tërmet të fuqishëm në...

2019 nis me tërmet të fuqishëm në...

22:50, 01/01/2019

Një lëkundje sizmike e shkallës 4.3 ballë u regjistrua rreth orës 19.37 të mbrëmjes së sotme në provincën e Aquillas në Itali.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizkiës tërmeti e pati epiqëndrën në komunën Collelongo me një thellësi 17 km nën tokë.

Lëkundja sizmike është ndjerë dhe në disa zona të qytetit të Romës.

Për momentin nuk raportohen dëme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco