Arti në zi/ Ndërron jetë regjizori i njohur

Arti në zi/ Ndërron jetë regjizori i njohur

16:43, 24/11/2018

Regjizori i famshëm Nicolas Roeg ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare.

Konfirmimi për vdekjen e tij ka ardhur nga djali i tij, i cili është shprehur se ka vdekur të premten mbrëma.

Roeg njihet për filmat e tij ‘Don't Look Noë’ dhe ‘Performance’.

/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco