Ndodh në Portugali, ja ku i kishte fshehur 5000 doza kokaine braziliani

Ndodh në Portugali, ja ku i kishte fshehur 5000 doza kokaine braziliani

16:02, 14/02/2018

Udhëtari nga Brazili mbante ekuivalentin e 5.000 doza individuale të kokainës. Ata u arrestua në Lisbonë.
Një udhëtar me forma të shëndosha, pasagjer nga Brazili u arrestua në aeroportin e Lisbonës me "mollaqe të rreme" që përmbanin rreth një kilogram kokainë, tha policia të martën. Zyrtarët e doganës zbuluan medikamentin, të mjaftueshëm për të bërë 5.000 doza individuale, në trupin e pasagjerit, thanë në një deklaratë policia, e cila nuk specifikon se në cilën pjesë të saktë të trupit u gjet droga.
Lajmi u shoqëruar nga fotografitë e një pale rroba banjenje me ngjyra me dy çanta kafe mbi kurrizin e saj.
Sipas gazetës Publico dhe mediave të tjera portugeze, pasagjeri nga Belem, në Brazilin verior, ishte veshur nën rroba banje të tij shumëngjyrëshe "mollaqe të rreme" të mbushura me kokainë. Ai kishte gëlltitur edhe copa të kokainës, sipas mediave.
Sipas policisë, një njeri i dytë, i dyshuar si marrësi i ngarkesës, u arrestua në stacionin kryesor të trenit në Lisbonë. Të dy meshkujt, të moshës 32 dhe 40 vjeç, po ndiqen penalisht për trafik droge.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment