VIDEO/ Sulm me armë në agjencinë sekrete të SHBA-së, të plagosur

VIDEO/ Sulm me armë në agjencinë sekrete të SHBA-së, të plagosur

14:39, 14/02/2018

Policia në Fort Meade, Maryland, ka raportuar të shtëna me armë pranë selisë së Agjencisë së Sigurisë Kombëtare (NSA). 3 persona janë  plagosur në incident, sipas raporteve të medias lokale.

Disa fotografitë u shfaqën në mediat sociale që shfaqeshin një fugon të zi në hyrjen e ndërtesës dhe një njeri me pranga, ndoshta një sulmues, i ulur në tokë.

Një zëdhënës i agjencisë ka shkruar në Twitter se situata është nën kontroll.

Autostrada MD 32 është e mbyllur në të dy drejtimet, thanë autoritetet lokale në Twitter. Shoferët janë këshilluar që të marrin rrugë alternative dhe "presin vonesa të gjata".

Polica ka arrestuar dhe një person që mendohet të ketë lidhje me ngjarjen.

/Ariglon Pali/Syri.net/

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment