VIDEO/ Pamje rrëqethëse: Rrëshqet dheu nga shirat e rrëmbyeshëm, shtëpia...

VIDEO/ Pamje rrëqethëse: Rrëshqet dheu nga shirat e rrëmbyeshëm, shtëpia...

18:04, 12/10/2017

Një video rrëqethëse e publikuar së fundmi në rrjetet sociale, shfaq momentin kur një shtëpi për pak sa nuk shembet si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm ku dheu nën shtëpi ka rrëshqitur.

Autoritet përkatëse në Durban të Afrikës së Jugut, janë alarmuar për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që kanë prekur këtë zone.

Të paktën 11 persona raportohet të kanë humbur jetën, dhe dyshohet se ky numër pritet të rritet në ditët në vijim pasi operacionet e kërkim shpëtimit ende nuk kanë përfunduar.

Në video mund të shihet se si ka rrëshqitur dheu nën shtëpi për shkak të shirave të rrëmbyeshëm dhe nga çasti në çast pritet të shembet. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment