Shpallet fajtor për sulme seksuale, 33-vjeçari pret fytin e tij në gjykatë

Shpallet fajtor për sulme seksuale, 33-vjeçari pret fytin e tij në gjykatë

13:22, 11/01/2017

Një 33 vjecar ka vendosur të presë fytin e tij në një gjykatë në Uells, pasi u shpall fajtor, shkruan "The Independent".

Lukasz Robert Paulouskiu u deklarua fajtor për sulme seksuale pasi ka prekur dhe puthur me forcë një asistente në një dyqan.

Ai po priste të merrte dënimin kur plagosi veten ditën e sotme. Incidenti u dëshmua nga një gazetar.

"Dhoma e gjykatës ishte pastaj pastruar jashtë dhe ndihma e parë është dhënë nga paramedikeve në bankën e të akuzuarve."

Gjyqtari i filloi të fyente të pandehurit për sjelljen e tij të pahijshme

"Më pas Paulouskiu, u kthye, mërmëriti diçka dhe filloi të priste fytin e tij," tha gazetari.

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment