Sulm me thikë në Lion të Francës, 3 të plagosur

Sulm me thikë në Lion të Francës, 3 të plagosur

18:15, 26/05/2024

Një sulm me thikë është regjistruar në Lion të Francës. Si pasojë e sulmit të beftë me thikë, tre persona janë plagosur, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Të tre të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën. Dy prej tyre janë goditur me thikë në bark, ndërsa një tjetër në krah.

Reuters raporton se për sulmin është arrestuar një i dyshuar. I arrestuari është një 27-vjeçar, emër i njohur për policinë.

Ende nuk dihet nëse sulmi ka motive politike apo fetare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco