VIDEO/ Sherr në rrugët e Londrës para finales së FA Cup mes tifozëve të United dhe Cityt

VIDEO/ Sherr në rrugët e Londrës para finales së FA Cup mes tifozëve të United dhe Cityt

19:36, 25/05/2024

Përplasje tejet të dhunshme mes tifozëve të Manchester United dhe Manchester City para finales së FA Cup.

Në Londër, tifozët e dy skuadrave të Mançesterit u gjendën ballë për ballë në zonën Harrow, në veriperëndim të kryeqytetit anglez.

Kishte mbetur edhe pak kohë për vërshëllimën e hapjes së ndeshjes dhe dy grupe tifozësh u gjendën ballë për ballë në rrugë dhe u përleshën pa u shqetësuar shumë për njerëzit përreth tyre.

Policia ishte alarmuar si për finalen e FA Cup ashtu edhe për ndeshjen mes Leeds dhe Southampton, por ky incident nuk ndodhi saktësisht në zonën e “Wembley”.

Përleshja filloi mes dy burrave në një stacion autobusi dhe më pas u bashkuan të tjerët përreth, duke bllokuar trafikun në rrugë.

Një situatë surreale sepse mes goditjeve dhe grushteve këto dy grupe u përplasën në mes të rrugës, ndërsa shumë të tjerë ecnin në trotuar dhe përpiqeshin të kuptonin se si të shpëtonin nga ajo situatë.

Në një moment një grua hyn mes tyre për të tentuar të heqë një burrë nga toka, por pasi ai ngrihet ai fillon të luftojë përsëri ndërsa ajo largohet.

Më pas, zënka përhapet në trotuarin matanë rrugës, jashtë një “McDonalds”, me shoferët e dërgesave me skuter që shikojnë dhe më pas ikin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco