VIDEO/ Në super formë përpara Euro 2024, Daku feston në Rusi

VIDEO/ Në super formë përpara Euro 2024, Daku feston në Rusi

16:11, 25/05/2024

Mirlind Daku nuk ndalet. Sulmuesi nga Gjilani ka gjetur golin e radhës me rusët e Rubin Kazanit, duke konfirmuar formën mjaft të mirë që po kalon përpara fillimit të Euro 2024.

26-vjeçari tundi rrjetën kundërshtarë falë një diagonaleje të saktë në takimin Rubin-Sochi.

Ishte minuta e 22’ kur Daku zhbllokoi takimin duke kaluar vendasit në avantazh.

Ky është goli i dhjetë sezonal në kampionatin rus për sulmuesin potent dardan.

Daku është golashënuesi më i mirë i skuadrës së tij.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco