Mohamed Salah shtang tifozët me transformimin e fundit

Mohamed Salah shtang tifozët me transformimin e fundit

15:52, 24/05/2024

 

Mohamed Salah po përqafon të ardhmen e re të Liverpool-it pas Jurgen Klopp, duke zbuluar një “look” të ri befasues.

Superylli egjiptian e tij dhe ka shkurtuar  flokët dhe mjekrën ndërsa përgatitet për jetën në drejtimin e Arne Slot.

Salah, 31 vjeç, sapo ka përfunduar sezonin e tij të shtatë në Anfield që nga transferimi i tij në Anfield nga Roma.

Tani duket se Salah është gati për ndryshimin e madh duke ndërmarrë vetë një të madh.

Ai zbuloi pamjen e tij të re në një foto të postuar në profilet e tij në rrjetet sociale mëngjesin e sotëm.

Fotoja e selfieve në pasqyrë tregoi se sulmuesi i kishte rruar flokët dhe tani ka një mjekër shumë më të shkurtër se fundjavën e kaluar.

Image

Dhe ai i la pak shpjegime vendimit të tij për të ndryshuar stilin e tij, ndërsa postimi u shoqërua vetëm me një emoji të buzëqeshur.

Salah tani do të nisë pushimet e verët përpara se të kthehet në Liverpool për vitin e fundit të kontratës së tij aktuale prej 350,000 £ në javë.

Por duket se ai tashmë po pret me padurim të fillojë të punojë me Slot pasi ka luajtur vetëm nën drejtimin e Klopp deri më tani në Anfield.

Pamja e re e Salah ka marrë shumë reagime nga tifozët.

Ndikimi i Arne Slot”, ka shkruar një tifoz.

Një tjetër ka shtuar: “Epoka e Arne Slot ka filluar”.

Një tifoz i tretë ka shkruar: “Vë bas se do të jetë akoma më i shpejtë sezonin e ardhshëm, e shikoj vizionin që ka”.

“Priten 15 gola me kokë sezonin e ardhshëm”, ka shkruar një tifoz tjetër i Liverpool-it.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco