10 klubet e futbollit më të vlefshme në botë

10 klubet e futbollit më të vlefshme në botë

16:55, 23/05/2024

“Forbes” ka bërë publik studimin e vet të zakonshëm për klubet e futbollit më të vlefshëm në botë.

Një mjet i mirë matës për gjendjen e çdo klubi, megjithëse ka disa pozicione që mund të befasojnë.

Më poshtë është renditja zbritëse, nga i dhjeti tek i pari, më i vlefshmi klub futbolli në glob.

10. Arsenal (Premier League)

2.6 miliardë dollarë

9. Chelsea (Premier League)

3.1 miliardë dollarë

8. Tottenham Hotspur (Premier League)

3.2 miliardë dollarë

7. Paris Saint-Germain (Ligue 1)

4.4 miliardë dollarë

6. Bayern Munich (Bundesliga)

5 miliardë dollarë

5. Manchester City (Premier League)

5.1 miliardë dollarë

4. Liverpool (Premier League)

5.37 miliardë dollarë

3. Barcelona (La Liga)

5.6 miliardë dollarë

2. Manchester United (Premier League)

6.55 miliardë dollarë

1. Real Madrid (La Liga)

6.6 miliardë dollarë

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco