Lookman fantastik, vjen edhe goli i dytë i italianëve në finale

Lookman fantastik, vjen edhe goli i dytë i italianëve në finale

21:31, 22/05/2024

Vetëm 10 minuta pas golit të parë të sfidës, “Bergamaskët” e Atalanta kanë arritur të dyfishojnë shifrat ndaj “Aspirinave” të Bayer Leverkusen, duke iu afruar edhe më shumë triumfit evropian.

Protagonist ishte sërish “ylli” nigerian, Ademola Lookman, i cili pasi rrëmben një top në mesfushë lëshon një predhë nga distanca duke mposht portierin e gjermanëve. Rezultati shkon në 2 me 0. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco