Nis festa e italianëve, Atalanta kalon në avantazh ndaj Leverkusen

Nis festa e italianëve, Atalanta kalon në avantazh ndaj Leverkusen

21:16, 22/05/2024

Ka startuar finalja e Europa League mes Atalanta-s dhe Bayer Leverkusen në “Aviva Stadium” në Dublin.

Në minutën e 12', Lookman zhbllokon finalen e Europa League ndaj Bayer Leverkusen.

Një aksion perfekt i djemve të teknikut, Gian Piero Gasperini është finalizuar më së miri nga “ylli” nigerian, Ademola Lookman, i cili pasi merr një pasim perfekt nga Zappacosta tund rrjetën e gjermanëve. Rezultati shkon në 1 me 0. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco