'Sa më shumë më urrejnë, aq më shumë më motivojnë', Haaland flet për kritikat ndaj tij

'Sa më shumë më urrejnë, aq më shumë më motivojnë', Haaland flet për kritikat ndaj tij

17:03, 22/05/2024

Erling Haaland thotë se dëshiron më shumë kritika për formën e tij sezonin e ardhshëm, pasi ato do ta motivojnë atë për një triumf të tretë radhazi për trofeun e “Këpucës së Artë”.

Sulmuesi norvegjez, i cili shënoi 27 gola ndërsa Manchester City, fitoi titullin rekord të katërt radhazi në Premier League, ka qenë subjekt i debateve të nxehta këtë vit.

Kritikat e Roy Keane për lojën e përgjithshme të sulmuesit, duke e krahasuar Haaland me një lojtar të Ligës së Dytë, ishin fjalët më të ashpra në drejtim të 23-vjeçarit dhe ndezën një debat të vazhdueshme mes familjeve të tyre.


Por Haaland i ka injoruar të gjitha çfarë është thënë për lojën e tij dhe tani po përpiqet të bëhet lojtari i parë që nga Thierry Henry në vitin 2006 që përfundon tre sezone si golashënuesi më i mirë i kampionatit.

“Nëse ky është një sezon i keq, atëherë unë do ta pranoj”, tha Haaland, i cili më pas shtoi me sarkazëm: “Ishte një sezon i keq, i rëndomtë dhe i thjeshtë. E vetmja mënyrë është të përmirësohemi. Por sa më shumë urrejtës dhe kritikë, aq më mirë”.

Haaland dhe skuadra e Manchester City festuan në restorantin grek “Fenix” deri në orën 5 të mëngjesit të së hënës dhe do të rikthehen në stërvitje ditën e sotme për t’u përgatitur për finalen e FA Cup të së shtunës me rivalët Manchester United.

Siti mund të bëhet klubi i parë që fiton dy dopieta radhazi në Angli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco