Real Madrid nuk humb kohë, gjen zëvendësuesin e Kroos në Angli

Real Madrid nuk humb kohë, gjen zëvendësuesin e Kroos në Angli

17:44, 21/05/2024

Real Madrid thuhet se mund të synojë një yll të Liverpoolit për të zëvendësuar Toni Kroos.

Të martën, u konfirmua se mesfushori gjerman Kroos do të tërhiqet nga futbolli pas Euro 2024.

Kroos tha në një deklaratë: “Në fund të sezonit ky kapitull përfundon. Nuk do ta harroj kurrë këtë kohë të mbushur me suksese! Do të doja të falënderoja veçanërisht të gjithë ata që më pritën me zemër të hapur dhe më besuan.

“Në të njëjtën kohë, ky vendim do të thotë që karriera ime si futbollist aktiv do të përfundojë këtë verë pas Kampionatit Europian”.

Duket se Madridi mund t’i drejtohet yllit të Liverpool, Alexis Mac Allister, i cili mund të jetë një zëvendësues ideal për Kroos.

Siç raporton The Sun, raportet në Argjentinë kanë pohuar se kontaktet mes Liverpoolit dhe Madridit kanë filluar, por asnjë ofertë nuk është bërë deri tani.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco