Anglia publikon listën, ja kë ka ftuar Southgate për 'EURO 2024'

Anglia publikon listën, ja kë ka ftuar Southgate për 'EURO 2024'

16:17, 21/05/2024

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka publikuar listën paraprake të futbollistëve të ftuar për në Europianin e Gjermanisë (14 qershor - 14 korrik). Bie në sy se Marcus Rashford, Jordan Henderson dhe Raheem Sterling janë lënë jashtë, teksa deri më 7 qershor çdo trajner duhet të paraqesë në UEFA listën finale me 26 futbollistët e ftuar.

Portierë: Dean Henderson (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal), James Trafford (Burnley).

Mbrojtës: Jarrad Branthwaite (Everton), Lewis Dunk (Brighton), Joe Gomez (Liverpool), Marc Guehi (Crystal Palace), Ezri Konsa (Aston Villa), Harry Maguire (Manchester United), Jarell Quansah (Liverpool), Luke Shaw ( Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Newcastle), Kyle Walker (Manchester City).

Mesfushorët: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Conor Gallagher (Chelsea), Curtis Jones (Liverpool), Kobbie Mainoo (Manchester United), Declan Rice (Arsenal), Adam Wharton (Crystal Palace).

Sulmues: Jude Bellingham (Real Madrid), Jarrod Bowen (West Ham), Eberechi Eze (Crystal Palace), Phil Foden (Manchester City), Jack Grealish (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle), Harry Kane (Bayern Munich), James Maddison (Tottenham), Cole Palmer (Chelsea), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa).

Anglia është pjesë e Grupit C të Euro 2024 dhe do ndeshet kundër Serbisë, Danimarkës dhe Sllovenisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco