Shifra e majme që do të përfitojë Granit Xhaka për titullin kampion me Leverkusenin

Shifra e majme që do të përfitojë Granit Xhaka për titullin kampion me Leverkusenin

21:29, 15/04/2024

Granit Xhaka është prej lojtarëve kryesorë të Bayer Leverkusenit, që të dielën fitoi titullin kampion të Gjermanisë. Në aspektin sportiv titulli i kampionit është sukses kulmor, pasi nuk ishte shënuar asnjëherë në historinë e këtij klubi.

Por edhe në aspektin financiar lojtarët dhe trajnerët e Bayer Leverkusenit do të shpërblehen mirë.  

“Sport Bild” e trajneri Xabi Alonso e kishte të parashikuar në kontratë një bonus prej 500 mijë frangave zvicerane nëse e fitonte titullin deri në vitin 2026.

Disa prej lojtarëve po ashtu kanë bonuse për titull në kontratat e tyre, që shkojnë deri në 250 mijë franga zvicerane, në varësi nga numri i paraqitjeve.

Sipas “20min.ch”, kjo është shifra që mund të fitojë Xhaka për suksesin historik me Leverkusenin.

Xhaka kërkon edhe trofeun e Ligës së Evropës dhe Kupën e Gjermanisë me Leverkusenin. Dhe natyrisht qindra mijëra euro të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco