Xhudisti i njohur/ Akil Gjakova denoncohet nga bashkëshortja për dhunë

Xhudisti i njohur/ Akil Gjakova denoncohet nga bashkëshortja për dhunë

17:51, 13/04/2024

Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova, raportohet se është denoncuar nga bashkëshortja e tij për dhunë.

Sipas “Insajderi”, Akil Gjakova kishte kërkuar ndarjen nga bashkëshortja, derisa kjo ishte përgjigjur me një padi, ku mes tjerash, ka deponuar fakte se sportisti i njohur ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Kjo media mes tjerash raporton se gjykatësi Driton Noci ka parë dosjen dhe ka kërkuar që rasti të shkojë në prokurori. Megjithatë, raportohet se kur shkresa i shkoi prokurores Lumturie Hoxha, nuk është hapur rast.

Policia ndërkaq, deri tani nuk e ka konfirmuar rastin për median.

Ndërkohë, Gjakova është pyetur nga “Sinjali” në lidhje me këtë çështje.

“Jo, faleminderit. Nuk po kom qef me folë për këtë temë…” – citohet se ka thënë ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco