Dani Alves mbetet i lirë, gjykata vendos në favor të brazilianit

Dani Alves mbetet i lirë, gjykata vendos në favor të brazilianit

22:33, 10/04/2024

Dani Alves do të mbetet i lirë pasi gjykata në Barcelonë, të mërkurën, refuzoi ankesën kundër lirimit të përkohshëm nga burgu me kusht, pasi ai bëri  pagesën.

Në shkurt të këtij viti, gjykata në Barcelonë e dënoi futbollistin me katër vjet e gjysmë burg për përdhunimin e një gruaje në një klub nate, natën e 30-31 dhjetorit 2023.

Alves u lirua më 25 mars pas dorëzanisë në shumën prej një milion eurosh.

Ky vendim u ankimua nga prokuroria dhe ekipi ligjor i palës civile të drejtuar nga Estero Garcia, por ankesa e tyre u refuzua dhe braziliani mbetet i lirë.

Pasi u pagua me kusht, gjykata e liroi Alves, por i sekuestroi të dy pasaportat, braziliane dhe spanjolle.

Ish-ylli i Barcelonës nuk lejohet të largohet nga Spanja dhe duhet të paraqitet në gjykatë çdo të premte.

Alves ishte futbollist aktiv deri në momentin që u akuzua për përdhunim dhe u arrestua. Ai ishe pjesë e klubit meksikan UNAM Pumas.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco