VIDEO/ Edon Zhegrova shënon këtë supergol në Francë

VIDEO/ Edon Zhegrova shënon këtë supergol në Francë

21:38, 29/03/2024

Edon Zhegrova është rikthyer te Lille pas ndeshjeve me Kosovën, ku ka gjetur menjëherë golin.

Sulmuesi anësor e nisi nga minuta e përballë në derbi ndaj Lens.

Në minutën e 9-të, ai mori pasim nga Nabil Bentaleb, duke pranuar topin para zonës, për të dribluar një mbrojtës dhe për të gjetur rrjetën për 1-0.

Një start shumë i mirë i Lille, pasi një nga rivalët më të mëdhenj për një vend në Ligën e Kampionëve është pikërisht Lens.

Ky ishte goli i katërt i Edon Zhegrovës te Lille në Ligue 1, ndërsa ka edhe pesë asistime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco