Shpëtoi Anglinë në miqësoren me Belgjikën, Bellingam: Do na kishin futur në ‘kazan’ po të humbnim

Shpëtoi Anglinë në miqësoren me Belgjikën, Bellingam: Do na kishin futur në ‘kazan’ po të humbnim

15:08, 27/03/2024

Jude Bellingam shpërdoroi shumë kundër Belgjikës, por ishte ai që në fund shmangu humbjen me prekjen e fundit të ndeshjes në “Wembley” (2-2).

Mesfushori i Realit është i lehtësuar për shmangien e humbjes dhe e pranoi një gjë të tillë edhe pas ndeshjes, duke folur për mikrofonat e televizionit “ITV”:

“Goli më pëlqeu. E dija se në çfarë kazanësh do të ishim futur në rast se do të kishim humbur dy ndeshjet radhazi. Me shumë nga këta djem nuk kisha luajtur kurrë më përpara. Ne duhet të fitonim me të gjitha shanset që krijuam. Por këto janë dy ndeshje që do të na ndihmojnë. E di që njerëzit do të jenë negativë, por ne duhet të marrim aspektet pozitive”, tha mesfushori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco