'Arratiset' Max Verstapen, fiton garën e parë të sezonit në Bahrein

'Arratiset' Max Verstapen, fiton garën e parë të sezonit në Bahrein

18:50, 02/03/2024

Formula 1 ka filluar sezonin e ri dhe në cirkuitin e Bahrein fitues doli Max Verstappen. Kampioni në fuqi nuk zhgënjeu dhe nga nisja e vendin e parë e mbylli në krye garën, duke treguar se skuadrat e tjera bënë shumë zhurmë dhe në fund asgjë sa i takon rivalitetit.

Verstappen ruajti avantazhin e tij teksa përballja filloi dhe nuk u kthye kurrë në 57 xhiro që pasuan, duke kaluar përfundimisht vijën 22 sekonda larg Perez.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco