Kartoni blu në futboll? Reagon Infantino: Nuk ka asnjë shans, nuk do të ndodhë kurrë

Kartoni blu në futboll? Reagon Infantino: Nuk ka asnjë shans, nuk do të ndodhë kurrë

17:25, 02/03/2024

Para pak kohësh, përflitej që në botën e futbollit profesionist do të aplikohej kartoni blu.

Ky karton, do të kishte vetinë që lojtari që e merrte, do të largohej nga fusha e lojës për disa minuta, por nëse merrte dy, do të largohej nga fusha përfundimisht.

Megjithatë, pas këtyre diskutimeve për aplikimin e këtij kartoni, ka reaguar përfundimisht presidenti i FIFA-s, Infantino.

“Nuk ka asnjë mundësi. Nuk do të ketë asnjë karton blu në nivelin elitar të futbollit.

Kjo gjë nuk ka për të ndodhur kurrë, dhe pozicioni ynë është i vendosur për këtë vendim”, është shprehur i qartë Infantino.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco