‘UEFA development’ U-16 për djem/ Shqipëria gati për ndeshjen e parë

‘UEFA development’ U-16 për djem/ Shqipëria gati për ndeshjen e parë

21:10, 01/03/2024

Turneu i dytë Europian për këtë vit i organizuar nga FSHF do të startojë nesër me ndeshjet e para të “UEFA development” U-16 për djem.

Në këtë turne marrin pjesë Shqipëria U16, Kosova U16, San Marino U16 dhe Belize U16, teksa të gjitha takimet do të luhen në “Shtëpinë e Futbollit”.

Të gjitha skuadrat janë grumbulluar prej disa ditësh dhe po përgatiten për turneun “UEFA development” U-16 për djem.

Në program ditën e shtunë janë dy ndeshje. Sfida e parë e ditës, San Marino-Kosovë do të luhet në orën 11:30. Më pas do të jetë radha e Kombëtares kuqezi U16 për të zbritur në fushë.

Në orën 14:30, Shqipëria do të përballet me Belizen.

Kombëtarja U-16 është grumbulluar që prej datës 28 shkurt në Durrës dhe përgatitjet kanë shkuar shumë mirë.

Të gjithë futbollistët e grumbulluar nga trajneri Ardi Behari kanë shfaqur formë optimale dhe janë gati për takimin e parë ndaj Belizes.

Përsa i përket kalendarit, ndeshjet e dyta të turneut “UEFA Development U-16” do të zhvillohen më datë 4 mars.

Takimi i parë i ditës në “Shtëpinë e Futbollit” do të jetë Belize-San Marino në orën 11:30, ndërsa Shqipëria dhe Kosova do të përballen së bashku në orën 14:30.

Turneu “UEFA Development U-16” do të ulë siparin më datë 7 mars me ndeshjet e fundit. Sfida e parë në “Shtëpinë e Futbollit” do të jetë Kosovë-Belize në orën 11:30, ndërsa Shqipëri-San Marino do të luhet në orën 14:30.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco